Dlouhodobou chloubou DÚSP TLOSKOV je kapela Kabrňáci, stávající se z 15 chlapců a dívek. Počátky muzicírování vznikly již v době působení řádových sester, které naučily naše klienty základům hry na jednotlivé nástroje a někteří z nich zvládnou i orientaci v notách.
Za vznik kapely vděčí Tloskov řediteli Antonínovi Duškovi, který se věnuje kolektivu muzikantů dodnes. Kapela má široký repertoár od lidových písní přes country, folk, pop, rock, dokonce i vážnou hudbu.
Během roku zpříjemňuje svým bezprostředním, avšak sluchu lahodícím hraním posluchačům na různých oslavách, narozeninách, tanečních akcích a jiných společensko – kulturních vystoupeních. Několikrát byla zvána do zahraničí, kde vystupovala v Dánsku a Belgii na mezinárodních hudebních festivalech. Dlouholeté přátelství ji pojí i se sousedním Německem, kde již několikrát hrála pro radost občanům města Krefeld. Kabrňáci rádi vzpomínají i na koncerty odehrané pro Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Za ochotu rozdávat radost a potěšení z muziky kamarádům i dalším posluchačům, je často kapela odměněna možností čestných vystoupení s hudebními hvězdami – jako např. v r. 2003 na Staroměstském náměstí v Praze s Lucií Bílou při akci věnované Speciální olympiádě v Irsku, nebo v předchozích letech účast na adventních koncertech spolu s Martou Kubišovou, Jiřím Helekalem a dalšími. Již dávným kamarádem Kabrňáků je Václav Neckář, který se stal kmotrem prvního a zatím jediného CD Kabrňáků.
Kapela je flexibilním tělesem, dokáže hrát stejně kvalitně ve třech, pěti či patnácti členech, jak je momentálně potřeba přizpůsobit požadavkům. V roce 2007 muzikanti sami složili vlastní píseň s názvem „Jurášek“, která byla vybrána do mezinárodní soutěže Song Festival 2007. Kabrňáci se tak představili na koncertním pódiu v Portugalsku, kde soutěž probíhala. Celé tamní vystoupení přenášela portugalská a holandská televize. Kapela Kabrňáci dokázala hrát jako jediná z 12 evropských států bez muzikantů z řad vychovatelů či pomocného personálu.
DÚSP Tloskov i nadále rozšiřuje řady budoucích muzikantů i prostřednictvím hudebního kroužku, kde spousta nadšených zájemců a začátečníků trénuje zpěv, počátky hry na různé hudební nástroje a cit pro rytmus, nejen vlastní aktivitou, ale i účastí na koncertech pořádaných jinými soubory.